Page 1 of 212

شارژ کارت و کسر مبلغ با ار اف ای دی مدل RFM130

هدف از این پروژه آشنایی با ماژولهای رادیویی ار اف ای دی میباشد. در این پروژه از ماژول RFM130 استفاده شده است. همچنین از میکروکنترلر atmega64 و یک ال سی دی گرافیکی نیز بهره گرفته شده است. توسط شستیهای تعبیه شده بر روی برد میتوان یک عدد بر روی کارت کپی نمود یا به عبارت عامیانه کارت را شارژ کرد. همچنین یک عدد نیز به عنوان کرایه مسیر میتوان تعریف کرد و بعد با نزدیک کردن کارت به ماژول مقدار کرایه از مبلغ شارژ کسر شده و مانده حساب نمایش داده میشود. به همراه این پروژه تمام اطلاعات مربوط به ماژول و یک برنامه کامپیوتری برای کار با ماژول به همراه سورس آن بصورت رایگان ارائه میگردد.

قیمت مدار مونتاژ شده بدون ماژول ار اف ای دی =  2000000  ریال

قیمت ماژول ار اف ای دی =  750000  ریال

قیمت سورس برنامه بیسکام + نقشه ها =   2000000  ریال

سورس برنامه ویژوال بیسیک رایگان

Share

دماسنج آنلاین با GPRS

در این پروژه از ماژول سیم 900 به همراه میکروکنترلر مگا 32 و یک عدد سیم کارت و سنسوز دما LM35 برای ارسال مقدار دما روی وب سایت و نمایش آن بر روی وب سایت استفاده شده است.

 شما میتوانید وارد آدرس زیر شده و وب سایت را که برای اینکار در نظر گرفته شده ببینید

http://microprj.com/temp/

بخش نمایشگر :
username: nemayesh
password: 102030
بخش گزارشگر:
username: gozaresh
password: 405060

 

Share

خواندن از کارت مغناطیسی و ذخیره روی مموری کارت

در این پروژه با استفاده از یک کارت خوان مغناطیسی و کشیدن کارت روی آن شماره حساب و کدهای هر سه تراک داخل آن خوانده شده و بر روی یک مموری کارت به ترتیب ذخیره می گردد. برای کنترلر این دستگاه از Atmega64 استفاده شده است. همچنین این دستگاه مجهز به باطری و شارژر بوده و میتواند با یک بار شارژ کردن حدود 10 ساعت کار مداوم انجام دهد. همچنین برای میکروکنترلر دستگاه، یک عدد پورت ISP جهت پروگرام کردن مجدد تعبیه شده است.

این مدار در دو شکل مختلف طراحی و ساخنه شده است

قیمت برد مونتاژ شده بدون ماژول کارت خوان = 2500000 ریال

قیمت سورس برنامه بیسکام + نقشه پی سی بی = 4000000 ریال

Share

ارسال و دریافت پیام متنی توسط GPRS

در این پروژه متن توسط یک تاچ اسکرین که بر روی نمایشگر گرافیکی 240 در 128 قرار دارد وارد میشود. کنترلر این دستگاه atmega128 میباشد. این دستگاه قابلیت تنظیم IP و PORT و یک صفحه کلید مجازی برای تایپ را دارا میباشد. همچنین اطلاعات دریافتی از سمت مقابل نمایش داده میشود. ارسال و دریافت توسط GPRS و ماژول SIM900 انجام میگیرد.

به همراه این پروژه یک نرم افزار مخصوص برای نصب روی کامپیوتر متصل به اینترنت نیز ارائه میگردد تا بتوان یک ارتباط دو طرفه بین این دستگاه و کامپیوتر برقرار کرد.

قیمت مدار مونتاژ شده = 4500000 ریال

قیمت سورس برنامه بیسکام + نقشه PCB + نرم افزار قابل نصب روی کامپیوتر = 3500000 ریال

این پروژه در یک شکل دیگر نیز ارائه میگردد برای پایین آمدن هزینه ساخت بجای نمایشگر بزرگ از یک LCD 2X16 و یک صفحه کلید ماتریسی استفاده گردیده است که عکس آن را در زیر میتوانید مشاهده کنید قیمت مدار مونتاژ شده این طرح 2500000 خواهد بود

 

Share

اندازه گیری دما با LM35 و ارسال به کامپیوتر توسط پورت USB همراه با نرم افزار VB

در این پروژه با استفاده از میکروکنترلر AVR به شماره Atmega8 و سنسور دما LM35 دمای محیط اندازه گیری شده و سپس توسط آی سی PL2303 که یک مبدل TTL به USB و برعکس می باشد به کامپیوتر متصل میشود. توسط نرم افزار آماده شده با ویژوال بیسیک دما از میکرو خوانده شده و نمایش داده می شود همچنین با فشار دادن یک دکمه دمای هر لحظه با زمان و تاریخ در داخل یک فایل ذخیره میگردد. نام و مسیر ذخیره سازی فایل و زمانهای ذخیهر سازی بصورت دلخواه قابل تنظیم است

قسمت مدار مونتاژ شده = 1500000 ریال

قیمت سورس برنامه میکروکنترلر با بیسکام + سورس نرم افزار ویژوال بیسیک +شماتیک و نقشه PCB + درایور نصب روی تمامی ویندوزها = 3500000 ریال

Share

نمایشگر سونسگمنت بزرگ 6 رقمی با ورودی RS485

در این پروژه از میکروکنترلر atmega8 و ترانزیستورهای NPN و PNP برای درایو و راه اندازی 6 عدد سونسگمنت بزرگ 10 سانتیمتری استفاده شده است. این مدار دارای ورودی پورت سریال از نوع RS485 می باشد. ولتاژ تغذیه مدار 12 ولت است.

محیط برنامه نویسی بسکام و نقشه فیبر مدارچاپی با پروتل DXP انجام گرفته است.

قیمت سورس پروژه = 2000000 ریال

قیمت برد مونتاژ شده = 2000000 ریال

Share

دماسنج گویا با نمایشگر LCD و تلفن کننده

در این پروژه با استفاده از میکروکنترلر Atmega64 و سنسور LM35 دمای محیط اندازه گیری میشود. همچنین مدار دارای مموری کارت و آمپلی فایر می باشد و با فشار دادن شستی Enter دما بصورت فارسی قرائت می شود. تمام اعداد و صداهای مورد نیاز بر روی مموری کارت ذخیره شده است. همچنین در این پروژه قابلیت اتصال به خط تلفن نیز گنجانده شده است برای تشخیص زنگ از یک اپتوکوپلر و برای زنگ زدن از خروجی OCA1 خود میکرو برای تولید کدهای DTMF استفاده شده است. در صورت زنگ زدن به این مدار به طور اتوماتیک پاسخ داده میشود و دمای محیط بصورت فارسی از روی مموری کارت قرائت شده و بر روی خط تلفن پخش می شود. همچنین با استفاده از شستیهای تعبیه شده می توان وارد منو دستگاه شده و یک مقدار ماکزیمم و یک شماره تلفن وارد کرد. به محض اینکه دمای محیط بیشتر از دمای تنظیم شده شود دستگاه به طور اتوماتیک به شماره تلفن تنظیم شده زنگ زده و یک آلارم پخش خواهد کرد. با انجام این پروژه با مموری کارت و کدهای DTMF و طریقه اندازه گیری دما و نمایشگر کاراکتری آشنا خواهید شد.

قیمت سورس پروژه با برنامه بسکام و نقشه فیبرمدارچاپی با پروتل و شماتیک = 2000000 ریال

قیمت مدار مونتاژ شده = 1500000 ریال

Share

دیـــتایمر(دیمر دیجیتالی همراه با تایمر قابل تنظیم از 1 تا 10 دقیقه)

 

هدف از این پروژه روشن و یا خاموش کردن لامپ رشته ای به صورت تدریجی می باشد. بسیاری از حیوانات مانند پرندگان زمانی که نور لامپ به یکباره روشن و خاموش می شود دچار ناراحتی می شوند، برای جلوگیری از این امر میتوان از این مدار برای کنترل نور لامپ رشته ای در یک زمان تنظیم شده از 1 تا 10 دقیقه استفاده کرد. بر روی برد 10 عدد LED تعبیه شده است که هم برای تنظیم زمان و هم برای نمایش درصد نور لامپ استفاده شده است. بعد از انجام این پروژه با تریــاک و روش روشن کردن و کنترل زاویه آتش آشنا خواهید شد. به علت استفاده از برق 220 ولت در این پروژه احتیاط کامل را رعایت کنید.

قیمت برد مونتاژ شده = 2000000 ریال

قیمت سورس کامل = 3000000 ریال

Share

ضبط اتوماتیک مکالمات تلفنی و ورودی صوتی بصورت فایل WAV با تاریخ و زمان بصورت اتوماتیک

این دستگاه به سفارش یکی از دوستان طراحی و ساخته شده است برای ضبط و پخش صدا از ماژولهای آماده ضبط و پخش مربوط به شرکت پردازش گستر صنعت استفاده شده است.

مشخصات دستگاه:

1- دارای صفحه کلید ماتریسی از نوع چسبی
2- دارای صفحه نمایش LCD16X2
3- قابلیت ضبط مکالمات دو خط تلفن و یک ورودی صوتی بطور همزمان
4- قابلیت ضبط از ورودی صوتی بر اساس دامنه صوت ورودی با قابلیت تنظیم
5- دارای پورتهای دسترسی آسان با استفاده از ترمینالهای پیچی و کشویی
6- قابلیت ضبط مکالمات بصورت فایل WAV با کیفیت بالا
7- دارای RTC واقعی با باطری پشتیبان و قابلیت کارکرد تا 3 سال
8- دارای بلندگو و آمپلیفایر داخلی برای گوش دادن به فایلهای ضبط شده
9- دارای منوهای راحت برای تنظیمات ساعت و سطح دامنه ورود صوتی
10- منوهایی برای انتخاب ماژول مورد نظر برای گوش دادن به مکالمات ضبط شده
11- قابلیت نمایش تاریخ و ساعت مکالمه در هنگام پخش
12- قابلیت جدا کردن مموری کارت و استفاده از فایلهای ضبط شده در کامپیوتر
13- پشتیبانی از FAT32 و FAT
14- قابلیت استفاده از مموری کارت با ظرفیت حداکثر 4GB
15- نمایش ساعت و تاریخ هجری شمسی بر روی صفحه اصلی
16- قابلیت نمایش مشغول بودن یا آزاد بودن هر کدام از 3 ورودی بصورت گرافیکی

وسایل عرضه شده همراه دستگاه:
1- پیچ و رولپلاک و پلاستیک مخصوص برای نصب روی دیوار
2- آدابتور 12 ولت و 2 آمپر سوئیچینگ

قیمت دستگاه = 3500000 ریال

قیمت سورس برنامه + شماتیک + نقشه فیبر مدارچاپی = 5000000 ریال

سفارش پروژه

راهنمای استفاده:

بعد از اتصال تغذیه 12 ولت مناسب به ورودی ترمینال برق، دستگاه شروع به چک کردن هر سه ماژول ضبط میکند و این روند حدود 12 ثانیه طول میکشد در صورتی که هر کدام از ماژولها سالم باشید عبارت SET1 IS OK و یا در صورت خراب بودن مموری کارت و یا هر علل دیگر که از ماژول پاسخی دریافت نشود عبارت SET1 ERROR ظاهر میشود.
سپس بر روی صفحه نمایش تاریخ و ساعت جاری سیستم در خط بالای نمایشگر ظاهر میگردد. در سطر پایین نیز عبارتهای L1 تا L3 نمایش داده می شوند و در کنار هر کدام شکل گوشی تلفن و یا شکل یک کلید باز دیده میشود.

هنگام برداشته شدن گوش تلفن و یا بالا رفتن دامنه ورودی صوتی از حد تعیین شده شکلها تغییر وضعیت داده و بیننده را آگاه میکند. ولی بلافاصله دستگاه شروع به ضبط نمیکند بلکه حدود 4 ثانیه منتظر مانده و در دوباره ورودی چک میشود در صورت ادامه داشتن مشغول بودن خطوط تلفن و یا جاری بودن صوت یک فایل صوتی با فرمت WAV بر روی مموری کارت ایجاد شده و شروع به ضبط مکالمه می کند. در مورد خطوط تلفن به محض قرار دادن گوشی تلفن بر سر جای خود دستگاه فایل را می بندد. ولی در مورد ورودی صوتی حدود 20 ثانیه منتظر می ماند اگر صوتی شنیده نشود فایل بسته می شود. نام فابل بر اساس تاریخ هجری شمسی و ساعت جاری سیستم بصورت هشت کاراکتری نامگذاری میشود مثلا در شکل بالا تاریخ 91/03/07 و ساعت 14:21:41 است. بر این اساس نام فایل 03071421 خواهد شد.

در زیر صفحه نمایشگر سوراخهایی وجود دارد که بلندگوی دستگاه در زیر آن قرار دارد

طریقه اتصال ورودی برق و ورودی صوتی و همچنین Line2 خط تلفن در شکل زیر مشخص است:

 

 

 

تنظیمات سیستم:

با فشار دادن کلید سبز رنگ (Start) میتوان وارد منوی دستگاه شد

الف) کلید 1 برای وارد شدن به قسمت پخش فایلهای صوتی
ب) کلید 2 برای تنظیمات ساعت و تاریخ
ج) کلید 3 برای وارد شدن به بخض تنظیم دامنه صدای ورودی صوتی
د) کلید 4 برای تنظیم حالت ضبط
الف) پخش فایلهای صوتی
با فشار دادن کلید 1 وارد منوی زیر خواهید شد

برای انتخاب یکی از ماژولها یکی از کلیدهای 1 تا 3 را فشار دهید که انتخاب 1 و 2 مربوط به خطوط تلفن و انتخاب 3 مربوط به وروی صوتی است

مثلا با انتخاب عدد 2 وارد صفحه دیگری میشوید که در این صفحه با فشار دادن کلید سبز رنگ میتوان به تراکهای ضبط شده گوش داد. همزمان با پخش فایل صوتی نام فایل نیز که همان تاریخ و ساعت است بر روی صفحه نمایش دیده می شود. با هر بار فشار دادن کلید سبز رنگ فایل بعدی پخش خواهد شد. با فشار دادن کلید قرمز رنگ(STOP) ماژول مورد نظر ریست خواهد شد. با فشار دادن کلید اسکپ (ESC) نیز میتوان به منوی قبلی بازگشت.

ب) تنظیم تاریخ و ساعت

برای تنظیم ساعت و تاریخ در منوی اصلی کلید 2 را فشار دهید تا صفحه زیر ظاهر شود سپس توسط صفحه کلید ساعت دقیقه و ثانیه را بطور صحیح وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید. سپس صفحه دیگری برای وارد کردن تاریخ ظاهر خواهد شد در اینجا باید تاریخ را به میلادی وارد کنید برای وارد کردن تاریخ دو رقم سمت راست سال و ماه و روز را وارد کرده سپس کلید اینتر را بزنید. توجه داشته باشید هم در قسمت تنظیم ساعت و هم در قسمت تنظیم دقیقه باید صفر سمت چپ عدد درست وارد شود.

ب) تنظیم دامنه صوت ورودی

با فشار دادن کلید 3 در منوی اصلی صفحه زیر ظاهر میشود که دامنه ورودی صوت جاری را نمایش می دهد همچنین شما می توانید عددی از 1 تا 1023 وارد کنید. کلید قرمز رنگ در تمامی قسمتها برای پاک کردن عدد روی صفحه در صورت اشتباه وارد کردن است.

 

ب) تنظیم حالت ضبط
با فشار دادن کلید 4 در منوی اصلی صفحه زیر ظاهر می شود، اگر کلید 1 را فشار دهید هنگام ضبط شدن مکالمات از خروجی صوتی همزمان پخش خواهد شد ولی در صورت انتخاب کلید 2 هنگام ضبط مکالمات هیچ صدایی از خروجی بلندگو پخش نخواهد شد.


تنظیم میزان حجم صدا
با فشار دادن کلیدهای جهت دار بالا و پایین میتوانید بصورت دیجیتالی حجم صدای پخش شده از بلندگو را تغییر دهید در این حالت میزان حجم صدا بر روی صفحه نمایش برای لحظه کوتاهی نمایش داده می شود.

Share

سیستم دزدگیر حرفه ای برای منزل و مغازه

 

امکانات و مشخصات:

۱- دارای 4 زون با سیم

۲- کنترل روشن و خاموش کردن دزدگیر با تلفن

۳- کنترل روشن و خاموش کردن یک عدد رله مجزا با خط تلفن

۴- قابلیت تعریف حداکثر 50 زون بیسیم

۵- بلندگوی داخلی

۶- دینگ دانگ قابل فعال و غیر فعال کردن

۷- دارای فرمان درب باز کن مستقل توسط ریموت

۸- ۲۰ عدد حافظه ذخیره شماره تلفن جهت تلفن کننده

۹- هشدار قطع برق با تایمر قابل تنظیم

۱۰- مدار آژیر پرقدرت

۱۱- شارژ اتوماتیک باطری

۱۲- ریموت کنترل با قابلیت کد لرنینگ

۱۳- تنظیمات تمام قسمتها توسط صفحه کلید روی دستگاه خواهد بود

۱۴- دارای مد فعال و نیمه فعال و خاموش

۱۵- قابلیت ضبط و پخش یک پیام

۱۶- دارای زون ۲۴ ساعته

۱۷- دارای رمز ورود کلی با تعداد ارقام دلخواه و قابل تغییر از روی صفحه کلید دستگاه

۱۸- قابلیت لرنینگ ریموتهای بیسیم کد فیکس

۱۹- قابلییت پاسخ به زنگ و کنترل رله درب بازکن

۲۰- دارای مدار باطری شارژر با استفاده از آی سی MC34063

21- قابلیت تعریف ۱۰۰ عدد سنسور کد لرنینگ یا کد فیکس و ریموت

۲۲- نمایشگر LED برای نمایش زون فعال شده و یا زون بیسیم و کارکرد مدار

۲۳- نمایشگر LCD و صفحه کلید
قیمت مدار مونتاژ شده = 3200000 ریال

قیمت سورس برنامه میکرو ریموت کنترل و تلفن کننده + نقشه فیبر مدارچاپی + توضیخات کامل = 10000000 ریال

Share
Page 1 of 212