ضبط اتوماتیک مکالمات تلفنی و ورودی صوتی بصورت فایل WAV با تاریخ و زمان بصورت اتوماتیک

این دستگاه به سفارش یکی از دوستان طراحی و ساخته شده است برای ضبط و پخش صدا از ماژولهای آماده ضبط و پخش مربوط به شرکت پردازش گستر صنعت استفاده شده است.

مشخصات دستگاه:

1- دارای صفحه کلید ماتریسی از نوع چسبی
2- دارای صفحه نمایش LCD16X2
3- قابلیت ضبط مکالمات دو خط تلفن و یک ورودی صوتی بطور همزمان
4- قابلیت ضبط از ورودی صوتی بر اساس دامنه صوت ورودی با قابلیت تنظیم
5- دارای پورتهای دسترسی آسان با استفاده از ترمینالهای پیچی و کشویی
6- قابلیت ضبط مکالمات بصورت فایل WAV با کیفیت بالا
7- دارای RTC واقعی با باطری پشتیبان و قابلیت کارکرد تا 3 سال
8- دارای بلندگو و آمپلیفایر داخلی برای گوش دادن به فایلهای ضبط شده
9- دارای منوهای راحت برای تنظیمات ساعت و سطح دامنه ورود صوتی
10- منوهایی برای انتخاب ماژول مورد نظر برای گوش دادن به مکالمات ضبط شده
11- قابلیت نمایش تاریخ و ساعت مکالمه در هنگام پخش
12- قابلیت جدا کردن مموری کارت و استفاده از فایلهای ضبط شده در کامپیوتر
13- پشتیبانی از FAT32 و FAT
14- قابلیت استفاده از مموری کارت با ظرفیت حداکثر 4GB
15- نمایش ساعت و تاریخ هجری شمسی بر روی صفحه اصلی
16- قابلیت نمایش مشغول بودن یا آزاد بودن هر کدام از 3 ورودی بصورت گرافیکی

وسایل عرضه شده همراه دستگاه:
1- پیچ و رولپلاک و پلاستیک مخصوص برای نصب روی دیوار
2- آدابتور 12 ولت و 2 آمپر سوئیچینگ

قیمت دستگاه = 3500000 ریال

قیمت سورس برنامه + شماتیک + نقشه فیبر مدارچاپی = 5000000 ریال

سفارش پروژه

راهنمای استفاده:

بعد از اتصال تغذیه 12 ولت مناسب به ورودی ترمینال برق، دستگاه شروع به چک کردن هر سه ماژول ضبط میکند و این روند حدود 12 ثانیه طول میکشد در صورتی که هر کدام از ماژولها سالم باشید عبارت SET1 IS OK و یا در صورت خراب بودن مموری کارت و یا هر علل دیگر که از ماژول پاسخی دریافت نشود عبارت SET1 ERROR ظاهر میشود.
سپس بر روی صفحه نمایش تاریخ و ساعت جاری سیستم در خط بالای نمایشگر ظاهر میگردد. در سطر پایین نیز عبارتهای L1 تا L3 نمایش داده می شوند و در کنار هر کدام شکل گوشی تلفن و یا شکل یک کلید باز دیده میشود.

هنگام برداشته شدن گوش تلفن و یا بالا رفتن دامنه ورودی صوتی از حد تعیین شده شکلها تغییر وضعیت داده و بیننده را آگاه میکند. ولی بلافاصله دستگاه شروع به ضبط نمیکند بلکه حدود 4 ثانیه منتظر مانده و در دوباره ورودی چک میشود در صورت ادامه داشتن مشغول بودن خطوط تلفن و یا جاری بودن صوت یک فایل صوتی با فرمت WAV بر روی مموری کارت ایجاد شده و شروع به ضبط مکالمه می کند. در مورد خطوط تلفن به محض قرار دادن گوشی تلفن بر سر جای خود دستگاه فایل را می بندد. ولی در مورد ورودی صوتی حدود 20 ثانیه منتظر می ماند اگر صوتی شنیده نشود فایل بسته می شود. نام فابل بر اساس تاریخ هجری شمسی و ساعت جاری سیستم بصورت هشت کاراکتری نامگذاری میشود مثلا در شکل بالا تاریخ 91/03/07 و ساعت 14:21:41 است. بر این اساس نام فایل 03071421 خواهد شد.

در زیر صفحه نمایشگر سوراخهایی وجود دارد که بلندگوی دستگاه در زیر آن قرار دارد

طریقه اتصال ورودی برق و ورودی صوتی و همچنین Line2 خط تلفن در شکل زیر مشخص است:

 

 

 

تنظیمات سیستم:

با فشار دادن کلید سبز رنگ (Start) میتوان وارد منوی دستگاه شد

الف) کلید 1 برای وارد شدن به قسمت پخش فایلهای صوتی
ب) کلید 2 برای تنظیمات ساعت و تاریخ
ج) کلید 3 برای وارد شدن به بخض تنظیم دامنه صدای ورودی صوتی
د) کلید 4 برای تنظیم حالت ضبط
الف) پخش فایلهای صوتی
با فشار دادن کلید 1 وارد منوی زیر خواهید شد

برای انتخاب یکی از ماژولها یکی از کلیدهای 1 تا 3 را فشار دهید که انتخاب 1 و 2 مربوط به خطوط تلفن و انتخاب 3 مربوط به وروی صوتی است

مثلا با انتخاب عدد 2 وارد صفحه دیگری میشوید که در این صفحه با فشار دادن کلید سبز رنگ میتوان به تراکهای ضبط شده گوش داد. همزمان با پخش فایل صوتی نام فایل نیز که همان تاریخ و ساعت است بر روی صفحه نمایش دیده می شود. با هر بار فشار دادن کلید سبز رنگ فایل بعدی پخش خواهد شد. با فشار دادن کلید قرمز رنگ(STOP) ماژول مورد نظر ریست خواهد شد. با فشار دادن کلید اسکپ (ESC) نیز میتوان به منوی قبلی بازگشت.

ب) تنظیم تاریخ و ساعت

برای تنظیم ساعت و تاریخ در منوی اصلی کلید 2 را فشار دهید تا صفحه زیر ظاهر شود سپس توسط صفحه کلید ساعت دقیقه و ثانیه را بطور صحیح وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید. سپس صفحه دیگری برای وارد کردن تاریخ ظاهر خواهد شد در اینجا باید تاریخ را به میلادی وارد کنید برای وارد کردن تاریخ دو رقم سمت راست سال و ماه و روز را وارد کرده سپس کلید اینتر را بزنید. توجه داشته باشید هم در قسمت تنظیم ساعت و هم در قسمت تنظیم دقیقه باید صفر سمت چپ عدد درست وارد شود.

ب) تنظیم دامنه صوت ورودی

با فشار دادن کلید 3 در منوی اصلی صفحه زیر ظاهر میشود که دامنه ورودی صوت جاری را نمایش می دهد همچنین شما می توانید عددی از 1 تا 1023 وارد کنید. کلید قرمز رنگ در تمامی قسمتها برای پاک کردن عدد روی صفحه در صورت اشتباه وارد کردن است.

 

ب) تنظیم حالت ضبط
با فشار دادن کلید 4 در منوی اصلی صفحه زیر ظاهر می شود، اگر کلید 1 را فشار دهید هنگام ضبط شدن مکالمات از خروجی صوتی همزمان پخش خواهد شد ولی در صورت انتخاب کلید 2 هنگام ضبط مکالمات هیچ صدایی از خروجی بلندگو پخش نخواهد شد.


تنظیم میزان حجم صدا
با فشار دادن کلیدهای جهت دار بالا و پایین میتوانید بصورت دیجیتالی حجم صدای پخش شده از بلندگو را تغییر دهید در این حالت میزان حجم صدا بر روی صفحه نمایش برای لحظه کوتاهی نمایش داده می شود.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>